Ewa Hartman

Bądź swoją marką…

5 stycznia 2015 | Marka osobista

aaa

Marka osobista to skojarzenie i obietnica. Skojarzenie między tobą a tym co robisz oraz obietnica, że to co robisz, robisz bardzo dobrze.
Każdy z nas ma markę, bez względu na to czy świadomie ją buduje czy nie. Marka to to co można usłyszeć o nas od innych, znaleźć w internecie, zobaczyć w telewizji czy przeczytać w prasie. Budowanie marki osobistej natomiast to świadome działanie mające na celu wypracowanie takiego skojarzenia i obietnicy związanych z naszym nazwiskiem jakie chcemy mieć, do jakiego dążymy, na jakie pracujemy…..
Posiadanie silnej marki osobistej stanowi siatkę bezpieczeństwa, jest polisą ubezpieczeniową na wypadek gdyby przedsięwzięcie, którym się zajmujemy miało gorszy czas. Bo czy przestajesz istnieć wraz z firmą, bądź czy stajesz się kimś innym kiedy firma się zmienia…nie ty i twoja marka to elementy stałe…
Obok marki przedsiębiorstwa które prowadzisz, czy dla którego pracujesz funkcjonujesz jeszcze ty jako osobny podmiot z własną marką i reputacją. Owszem jesteś powiązany z ze swoją pracą czy swoim biznesem, ale nie w sposób definitywny tzn. zawsze możesz zmienić kurs bądź możesz zacząć od nowa. Będzie to możliwe tylko wtedy kiedy sam będziesz miał znaczenie.
Każde działanie, każda umowa, każde przedsięwzięcie realizują ludzie. To co wiedzą, jak profesjonalnie podchodzą do zadania, jak i czy się szanują stanowi o powodzeniu bądź porażce projektu. Na płaszczyźnie międzyludzkiej stykają się wartości, emocje, pasje, umiejętności i to wszystko przyczynia się do sukcesu bądź niepowodzenia. Bo co wybierzesz dostając dwie prawie identyczne oferty? Zawsze tą, która jest tańsza, czy tą za którą stoją ludzie, którym można zaufać, ludzie profesjonalni i znający się na rzeczy… ludzie, którzy mają markę.
Zadbaj o to byś miał znaczenie, zadbaj o swoją markę… Ewa Hartman

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Referencje

Joanna Rek – Faber

doświadczony lektor języka hiszpańskiego, metodyk, coach językowy

Szkolenie z „Marki” znalazłam, jak to często bywa, przypadkiem – gdzieś w zakamarkach Facebooka mignęło wydarzenie, kliknęłam i jestem bardzo wdzięczna losowi za to kliknięcie! Marka osobista – intuicyjnie wiedziałam o co chodzi, gdzieś w przelocie prawdopodobnie coś nawet na ten temat przeczytałam. Cykl spotkań z Ewą dał mi całą niezbędną wiedzę, narzędzia i … znacznie więcej. To był fajny proces – od uświadamiania do działania!:) Efekty tych działań są nie tylko wirtualne, są namacalne i rzeczywiste. Świadome budowanie marki to nie tylko droga zawodowa, myślę, że przekłada się na wiele aspektów życia – jak chociażby dalszy rozwój osobisty, nieprzypadkowy, nakierowany, mądry.