Ewa Hartman

Conversational Intelligence – co to takiego?

10 października 2018 | Aktualności

Jako trener, ale i w głębi duszy badacz otoczenia (akademicka przeszłość zostawiła we mnie swój ślad) uważnie obserwuję to, co się dzieje. I jakże często przekonuję się, że w zwykłych gestach, wymianach maili, rozmowach, ustalaniu, traktowaniu trenera i uczestników przez firmę, która zamawia szkolenie, widać jaka kultura w firmie panuje. Przestają mnie dziwić informacja o dużej rotacji, o silosach, o braku innowacji kiedy ludzie zwyczajnie na siebie warczą. Jeśli stratą czasu jest powiedzenie ‚dziękuję’, a pytanie ‚co słychać’ pada raczej do telefonu trzymanego w ręce, a nie do osoby, to cóż…praca staje się tylko pracą. Przychodzę – wychodzę i tyle mnie widzieli.

I ta obserwacja zaprowadziła mnie na wielomiesięczne szkolenie do Judith Glaser – specjalistki od Conversational Intelligence. Ideą Judith jest budowanie organizacji opartych na zaufaniu poprzez zrozumienie roli mózgu w prowadzonych przez nas rozmowach.

W Polsce jako jedyna propaguję ten temat…na szkoleniach, studiach, spotkaniach.

Czym jest Conversational Intelligence? Zapraszam do artykułu samej Judith Glaser.

https://www.huffingtonpost.com/judith-e-glaser/conversational-intelligen_b_3773875.html?guccounter=1

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Referencje

Joanna Rek – Faber

doświadczony lektor języka hiszpańskiego, metodyk, coach językowy

Szkolenie z „Marki” znalazłam, jak to często bywa, przypadkiem – gdzieś w zakamarkach Facebooka mignęło wydarzenie, kliknęłam i jestem bardzo wdzięczna losowi za to kliknięcie! Marka osobista – intuicyjnie wiedziałam o co chodzi, gdzieś w przelocie prawdopodobnie coś nawet na ten temat przeczytałam. Cykl spotkań z Ewą dał mi całą niezbędną wiedzę, narzędzia i … znacznie więcej. To był fajny proces – od uświadamiania do działania!:) Efekty tych działań są nie tylko wirtualne, są namacalne i rzeczywiste. Świadome budowanie marki to nie tylko droga zawodowa, myślę, że przekłada się na wiele aspektów życia – jak chociażby dalszy rozwój osobisty, nieprzypadkowy, nakierowany, mądry.