Ewa Hartman

ISRIKUZ Pogodne Przywództwo

10 czerwca 2016 | Marka osobista, Na styku kultur, Przemyślenia

FullSizeRender (23)

„Po latach z sympatią i ciepło wspomina miesiące pracy z Hindusami. Dostał wtedy lekcję słuchania i elastyczności w patrzeniu na problemy. Te kompetencje przydają mu się w każdym projekcie w dowolnym miejscu na Ziemi, ale w Indiach kosztowały wyjątkowo dużo czasu i sił.” Bernard Fruga „ISRIKUZ Pogodne Przywództwo”

Funkcjonowanie w środowisku wielokulturowym otwiera przed nami możliwości inaczej niedostępne. Percepcja i rozumienie rzeczy poszerza się za każdym razem, gdy pozwolimy sobie, by skorzystać z mądrości innych kultur. Jednocześnie poprzez inkorporację przydatnych, nowych zachowań, ale takich które nie występują w naszym ‚środowisku naturalnym” zyskujemy ogromną przewagę konkurencyjną nad tymi, którzy z różnych powodów odrzucają taką możliwość rozwoju.
Ja staram się czerpać, słuchać, i rozumieć, choć nie raz decyduję się by nowe treści odrzucić. Obserwując zmieniający się świat czuję, że silne poczucie tożsamości własnej, połączone z otwartością na to co przychodzi pozwoli nam rozwijać w sobie bardzo pożądaną kompetencję – elastyczność w obliczu zmian.

Gorąco polecam „ISRIKUZ Pogodne Przywództwo” Bernarda Frugi. To wyjątkowa opowieść o zażądaniu, którą czyta się na jednym wdechu, a potem spokojnie adaptuje do miejsca, w którym aktualnie się jest.

Moja książka to prezent od serdecznego kolegi, z własnoręcznie przez niego napisaną dedykacją. Dziękuję Piotruś – sprawiłeś mi wspaniały prezent.

Książkę sprezentował Piotr Cieszewski – człowiek, wartości i zasad.

Z życzeniami elastyczności w obliczu zmian (sama sobie też tego życzę).

Ewa Hartman

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Referencje

Joanna Rek – Faber

doświadczony lektor języka hiszpańskiego, metodyk, coach językowy

Szkolenie z „Marki” znalazłam, jak to często bywa, przypadkiem – gdzieś w zakamarkach Facebooka mignęło wydarzenie, kliknęłam i jestem bardzo wdzięczna losowi za to kliknięcie! Marka osobista – intuicyjnie wiedziałam o co chodzi, gdzieś w przelocie prawdopodobnie coś nawet na ten temat przeczytałam. Cykl spotkań z Ewą dał mi całą niezbędną wiedzę, narzędzia i … znacznie więcej. To był fajny proces – od uświadamiania do działania!:) Efekty tych działań są nie tylko wirtualne, są namacalne i rzeczywiste. Świadome budowanie marki to nie tylko droga zawodowa, myślę, że przekłada się na wiele aspektów życia – jak chociażby dalszy rozwój osobisty, nieprzypadkowy, nakierowany, mądry.