Ewa Hartman

Miłość w czasach zarazy cz. 1.

10 marca 2020 | Aktualności

Czy wiesz, że stany zapalne w naszym organizmie powodowane są miedzy innymi przez kortyzol (hormon stresu) w związku z czym jesteśmy mniej odporni.

W związku z czym więcej, dłużej i ciężej chorujemy.

Czy wiesz, że kortyzol sprawia, iż mózg się kurczy ale ciało migdałowate (obszar odpowiedzialny za detekcję zagrożenia) rośnie?

W związku z np myślenie strategiczne, czy poszukiwanie nowych rozwiązań staje się trudniejsze. Natomiast reaktywność emocjonalna w tym głównie agresja, autoagresja i efekt zamrożenia nabierają na sile.

Czy wiesz, że brak informacji, brak kontroli czy brak pewności uruchamiają w naszym mózgu mechanizmy obronne, które sprawiają, że stajemy się terytorialni, oddalany się od siebie i mamy problemy by zaufać?

W związku z tym np dysfunkcyjne zachowania zespołowe opisane przez Patricka Lencioniego, takie jak unikanie odpowiedzialności, brak zaangażowania i brak dbałości o wyniki zaczynają dominować.

Wielu z tych rzeczy można zapobiec traktując na poważnie well being, rozumiany jako dobry stan pracowników.

Powyzsze to temat moich dzisiejszych warsztatów w Łodzi w firmie Phillips zorganizowanych z okazji dla kobiet.

Dobry stan pracowników to dobry stan firmy. I nie chce być inaczej.

#szkoleniadlafirm #hartmaneducation

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Referencje

Joanna Rek – Faber

doświadczony lektor języka hiszpańskiego, metodyk, coach językowy

Szkolenie z „Marki” znalazłam, jak to często bywa, przypadkiem – gdzieś w zakamarkach Facebooka mignęło wydarzenie, kliknęłam i jestem bardzo wdzięczna losowi za to kliknięcie! Marka osobista – intuicyjnie wiedziałam o co chodzi, gdzieś w przelocie prawdopodobnie coś nawet na ten temat przeczytałam. Cykl spotkań z Ewą dał mi całą niezbędną wiedzę, narzędzia i … znacznie więcej. To był fajny proces – od uświadamiania do działania!:) Efekty tych działań są nie tylko wirtualne, są namacalne i rzeczywiste. Świadome budowanie marki to nie tylko droga zawodowa, myślę, że przekłada się na wiele aspektów życia – jak chociażby dalszy rozwój osobisty, nieprzypadkowy, nakierowany, mądry.