Ewa Hartman

O mnie

dr Ewa Hartman – wspieram świadomych przedsiębiorców, ekspertów, doradców w budowaniu ich marek osobistych, by rozwijali swoje przedsięwzięcia w oparciu o wiarygodność.

Mogę się zdefiniować różnorako – wykładowca akademicki, trener, były pracownik Komisji Europejskiej w Brukseli, profesjonalny szkoleniowiec, czy też doktor prawa uniwersytetu w Bournemouth w Wielkiej Brytanii. Określenia te są jednak przeze mnie używane gdy kontekst tego wymaga np. gdy mam wywiad w radiu, czy wystąpienie na konferencji. Jednakże nie oddają one w pełni tego, co jest moją pasją, gdzie się realizuję i wciąż rozwijam.

Moja droga zawodowa wiodła przez wiele krajów i kultur. Niejednokrotnie w szorstki i nieprzewidywalny sposób, pozwoliła mi odkryć siebie ale ukształtowała moje zrozumienie świata. Sprawiła, że nauczyłam się świadomie kształtować moją teraźniejszość i przyszłość i brać za nią odpowiedzialność.

Po kilku latach pracy w zawodzie prawnika w Polsce przeniosłam się do Wielkiej Brytanii, gdzie obroniłam doktorat z obszaru własności intelektualnej – prawa oznaczeń geograficznych. Następnie wiedzę naukową wykorzystywałam w praktyce, pracując w tym obszarze w generalnej Dyrekcji ds. Rolnictwa w Komisji Europejskiej. Rejestracja takich specjałów jak między innymi: Jagnięciny Podhalańskiej, herbaty Darjeeling, chmielu Spalt Spalter, przegrzebków z Isle of Man jako Chronionych Nazw Pochodzenia, czy Chronionych Oznaczeń Geograficznych to efekt mojej pracy.

Doświadczenia pozyskane na tym etapie mojego życia pokazały mi, jak ogromnie ważne obok wiedzy eksperckiej są: dbałość o własne nazwisko – własną markę, oraz umiejętność pracy i współpracy w środowisku wielokulturowym. Te elementy to warunki konieczne wejścia w nowy świat. Gdy ich brak jesteśmy skazani na funkcjonowanie na obrzeżach środowiska w jakim przyszło nam pracować i żyć.

Po powrocie do kraju powołałam do życia i prowadzę studia podyplomowe, które przygotowują do pracy w strukturach unijnych.

Studia na Uczelni Łazarskiego

Obecnie jestem też kierownikiem studiów podyplomowych „Neuro-Przywództwo” na uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Neuro-Przywództwo

Współpracuję też ze Szkołą Trenerów Rozwoju Osobistego we Wrocławiu, prowadzę szkolenia z budowania marki osobistej i samorozwoju oraz komunikacji międzykulturowej.

STRO Wrocław

Więc gdybym miała się jednoznacznie określić powiedziałabym, że wystąpienia przed publicznością tak małą jak i dużą, to mój żywioł i pasja, żadna inna forma zawodowej aktywności nie dawała i nie daje mi tyle zadowolenia. Dlatego też już od prawie dziesięciu lat to robię…

Referencje

Joanna Rek – Faber

doświadczony lektor języka hiszpańskiego, metodyk, coach językowy

Szkolenie z „Marki” znalazłam, jak to często bywa, przypadkiem – gdzieś w zakamarkach Facebooka mignęło wydarzenie, kliknęłam i jestem bardzo wdzięczna losowi za to kliknięcie! Marka osobista – intuicyjnie wiedziałam o co chodzi, gdzieś w przelocie prawdopodobnie coś nawet na ten temat przeczytałam. Cykl spotkań z Ewą dał mi całą niezbędną wiedzę, narzędzia i … znacznie więcej. To był fajny proces – od uświadamiania do działania!:) Efekty tych działań są nie tylko wirtualne, są namacalne i rzeczywiste. Świadome budowanie marki to nie tylko droga zawodowa, myślę, że przekłada się na wiele aspektów życia – jak chociażby dalszy rozwój osobisty, nieprzypadkowy, nakierowany, mądry.

Marta Lityńska

Kreator Piękna martalitynska.pl

„Po prostu mów” to szkolenie, które udowadnia jak ważne są drobne szczegóły, które często bagatelizujemy oraz uświadamia, że wystąpienia publiczne nie są tak proste jakby to się mogło wydawać.

Zestawienie ćwiczeń praktycznych połączonych z wiedzą i doświadczeniem Ewy dało mi pewność, że lubię to, że się do tego nadaję i chcę to robić, a także pokazało mi jak ważne jest odpowiednie przygotowanie wystąpienia.

Jeśli nie czujesz się pewnie ze sobą, jeśli masz wątpliwości czy scena i pokazywanie się przed ludźmi są dla Ciebie, a może chcesz zacząć występować, a nie wiesz jak i na co zwrócić szczególną uwagę, to szkolenie jest dla Ciebie.

Polecam gorąco i niecierpliwie czekam na kolejne spotkanie z Ewą.

Newsletter

Szukasz wiedzy, przemyśleń, inspiracji...wpisz swój adres email, bym mogła informować Cię o najnowszych wpisach.