Ewa Hartman

O mnie

dr Ewa Hartman – certyfikowany trener metody Points of You oraz metody HeartMath, kierownik studiów podyplomowych Neuro-Przywództwo na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. 

Mogę się zdefiniować różnorako – wykładowca akademicki, trener, były pracownik Komisji Europejskiej w Brukseli, profesjonalny szkoleniowiec, czy też doktor prawa uniwersytetu w Bournemouth w Wielkiej Brytanii. Określenia te są jednak przeze mnie używane gdy kontekst tego wymaga np. gdy mam wywiad w radiu, czy wystąpienie na konferencji. Jednakże nie oddają one w pełni tego, co jest moją pasją, gdzie się realizuję i wciąż rozwijam.

Moja droga zawodowa wiodła przez wiele krajów i kultur. Niejednokrotnie w szorstki i nieprzewidywalny sposób, pozwoliła mi odkryć siebie ale ukształtowała moje zrozumienie świata. Sprawiła, że nauczyłam się świadomie kształtować moją teraźniejszość i przyszłość i brać za nią odpowiedzialność.

Po kilku latach pracy w zawodzie prawnika w Polsce przeniosłam się do Wielkiej Brytanii, gdzie obroniłam doktorat z obszaru własności intelektualnej – prawa oznaczeń geograficznych. Następnie wiedzę naukową wykorzystywałam w praktyce, pracując w tym obszarze w generalnej Dyrekcji ds. Rolnictwa w Komisji Europejskiej. Ale co ciekawe, zawsze uczyłam i tam gdzie pracowałam byłam proszona by uczyć.

Po powrocie do kraju powołałam do życia i prowadzę studia podyplomowe, które przygotowują do pracy w strukturach unijnych.

Studia na Uczelni Łazarskiego

Obecnie jestem też kierownikiem studiów podyplomowych „Neuro-Przywództwo” na uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Neuro-Przywództwo

Ponadto pracuję jako trener. Prowadzę liczne szkolenia zamknięte. Niektórzy z moich klientów to: PGNIG Termika, Leroy Merlin, AVIVA, SAS Institute, PKO Ubezpieczenia, Wydawnictwo Nowa Era, Apteki Zdrowit, czy Procter & Gamble, Veolia, HPEnterprise, IFM Electronic.

Fascynuje mnie mózg, to jak działa i kiedy nie działa. To jak determunuje komunikację czy reaguje na stres. Dlatego też tematy moich warsztów zamkniętych to głownie:

  • neuro-nauka w biznesie
  • efektywność a stres
  • Train the Trainer metody Points of You
  • wystąpienia publiczne

Gdybym miała się zdefiniować jednoznacznie, powiedziałabym jestem nauczycielem, którego celem jest inspirowanie do poszukiwania własnych wartości i życia zgodnie z nimi, po to by lepiej zarządzać, lepiej sprzedawać, być lepszym członkiem zespołu czy lepszym dla samego siebie.

Póki co, stwierdzam, że mi się to udaje.

dr Ewa Hartman

 

Referencje

Joanna Rek – Faber

doświadczony lektor języka hiszpańskiego, metodyk, coach językowy

Szkolenie z „Marki” znalazłam, jak to często bywa, przypadkiem – gdzieś w zakamarkach Facebooka mignęło wydarzenie, kliknęłam i jestem bardzo wdzięczna losowi za to kliknięcie! Marka osobista – intuicyjnie wiedziałam o co chodzi, gdzieś w przelocie prawdopodobnie coś nawet na ten temat przeczytałam. Cykl spotkań z Ewą dał mi całą niezbędną wiedzę, narzędzia i … znacznie więcej. To był fajny proces – od uświadamiania do działania!:) Efekty tych działań są nie tylko wirtualne, są namacalne i rzeczywiste. Świadome budowanie marki to nie tylko droga zawodowa, myślę, że przekłada się na wiele aspektów życia – jak chociażby dalszy rozwój osobisty, nieprzypadkowy, nakierowany, mądry.

Marta Lityńska

Kreator Piękna martalitynska.pl

„Po prostu mów” to szkolenie, które udowadnia jak ważne są drobne szczegóły, które często bagatelizujemy oraz uświadamia, że wystąpienia publiczne nie są tak proste jakby to się mogło wydawać.

Zestawienie ćwiczeń praktycznych połączonych z wiedzą i doświadczeniem Ewy dało mi pewność, że lubię to, że się do tego nadaję i chcę to robić, a także pokazało mi jak ważne jest odpowiednie przygotowanie wystąpienia.

Jeśli nie czujesz się pewnie ze sobą, jeśli masz wątpliwości czy scena i pokazywanie się przed ludźmi są dla Ciebie, a może chcesz zacząć występować, a nie wiesz jak i na co zwrócić szczególną uwagę, to szkolenie jest dla Ciebie.

Polecam gorąco i niecierpliwie czekam na kolejne spotkanie z Ewą.