Ewa Hartman

Uwielbiam kupować…

25 kwietnia 2016 | Marka osobista

Ludzie nie lubią jak im się sprzedaje, ale uwielbiają kupować.

Nie będziesz w stanie dotrzeć do swoich klientów tak skutecznie jakbyś chciał, jeśli nie będziesz czuć się komfortowo ze swoją ofertą.
Koniec końców klient podejmuje decyzję zakupową ze względu na Twoją osobę – ze względu na doświadczenie jakie oferujesz, a nie tylko i wyłącznie ze względu na cenę.
Kiedy podejdziesz do sprzedaży z większą lekkością będziesz brzmieć nienachalnie, będziesz brzmieć jak osoba z sercem. Tym samym spotkanie z Tobą nabierze znamion wyjątkowości i klient chętniej podejmie decyzję o współpracy z Tobą.
Wiele elementów decyduje o powodzeniu bądź nie procesu sprzedaży, dwa z nich są moim zdaniem bardzo istotne:

– mając głębokie przekonanie o wartości swojej oferty jesteś spokojniejszy przez co dajesz klientowi większe poczucie bezpieczeństwa, że podejmuje dobrą decyzję współpracując z Tobą

– nie przywiązuj się do wyniku procesu sprzedaży. Kiedy będziesz koniecznie chciał coś sprzedać stracisz niezbędną swobodę i pewność siebie przez możesz zacząć brzmieć desperacko. To osłabi Twoją pozycję eksperta i klient zacznie wątpić w słuszność współpracy.

Z tych właśnie powodów markę osobistą budujesz na sobie, byś w tym co robisz mógł być autentyczny i spójny.
Pamiętaj kochamy kupować, daj szansę by kupić od Ciebie.

Pozdrawiam serdecznie.

Ewa Hartman

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Referencje

Joanna Rek – Faber

doświadczony lektor języka hiszpańskiego, metodyk, coach językowy

Szkolenie z „Marki” znalazłam, jak to często bywa, przypadkiem – gdzieś w zakamarkach Facebooka mignęło wydarzenie, kliknęłam i jestem bardzo wdzięczna losowi za to kliknięcie! Marka osobista – intuicyjnie wiedziałam o co chodzi, gdzieś w przelocie prawdopodobnie coś nawet na ten temat przeczytałam. Cykl spotkań z Ewą dał mi całą niezbędną wiedzę, narzędzia i … znacznie więcej. To był fajny proces – od uświadamiania do działania!:) Efekty tych działań są nie tylko wirtualne, są namacalne i rzeczywiste. Świadome budowanie marki to nie tylko droga zawodowa, myślę, że przekłada się na wiele aspektów życia – jak chociażby dalszy rozwój osobisty, nieprzypadkowy, nakierowany, mądry.